Diş hekimleri için biyofizik kitabı

laser, ultraviyole

 

Vitalometre, apeks bulucu

 

Piezo,iyontoforez, ultrasonik

 

Ön Söz

Yine arkamdan ittiler..

Biyofizikçi değilim ama birinin bu kitabı yazması gerekiyordu. Diş hekimliği öğrencilerinin biyofizik eğitimlerindeki eksiği görüp bu eseri kaleme almaya karar verdiğim 2008 yılından beri ...


Biyofizik kitabı tanıtım videosu

devamı

İçindekiler

İmplantlarda, dişte, periodonsiyumda piezoelektrik, ortodontik kuvvet ile kemikte piezoelektrik oluşması, ultrasonik diştaşı temizleyiciler, kompozit dolgu maddesinin sertleşmesi, ultraviyole ışığın bakteriye ve insana etkisi, mine çatlağında Abbé denkleminin uygulanması, termografi, laser ışığının özellikleri, diş hekimliğinde kullanım alanları, gerilim, akım, direnç, apeks bulucu nedir nasıl çalışır, kanal boyunun ölçülmesi, vitalometre nasıl kullanılır, dişin canlılığının ölçülmesi, vitalometre sonuçlarının yorumlanması, iyontoforez nedir, iyontoforez nasıl yapılır, hava basıncı nedir, Joule–Thomson olayı, laminar hava akımı, barodentalji, sızıntı, otoklav, paslanmış aletlerinin elektroliz ile krom kaplanması, tiroid koruyucu yapılması
Vitalometre, apeks bulucu, iyontoforez, elektronik stetoskop, halitometre gibi elektronik devre şemaları.

devamı

Eserin künyesi

Sadece diş hekimlerini klinikte ilgilendiren 24 konu ele alınmıştır. Ansiklopedik, gereksiz, ve sadece teoride kalacağı belli olan caydırıcı ve akılda kalması zor bilgiler veya örümcekli naftalin bilgiler verilmemiştir. Her bilgi klinikte kullanılabilecek kadar pratiğe dönüktür ve net bir üslup ile anlatılmıştır.

Kullanılabilecek ürünlerin piyasamızdaki malzemelerin ve elektronik parçaların piyasadaki isimleri ve hatta fiyatları verilmiştir.

280 resim, 24 tablo, 24 bölüm, sert kapak, kuşe kağıt, 13.5 x 19.5 cm, 320 sayfadır.

Şöyle refere edilir:
Aydın M. Diş hekimleri ve diş hekimliği öğrencileri için Biyofizik. 2018, Neyir Matbası, Ankara. ISBN 978-605-81649-0-1
Sipariş ver

AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE KİTAP SİPARİŞİ VEREBİLİRSİNİZ

Fiyatı 380 (üçyüz seksen) TL dir.

Zıraat bank TR 2800 0100 0931 2801 8623 5011 Salim Murat Aydın hesabına ücret yatırıp eposta ile kargo adresinizi bildiriniz. Kargo ücreti alıcıya aittir.

Eposta yollamak için aşağıdaki düğmeyi tıklayabilirsiniz.


ePosta

Tel: 322 4536262